Akrep dövmesi anlamı, genellikle astrolojik burcunu simgelediği için yaptıranların olduğu gibi sahip olduğu derin anlamlar için de sıkça yaptırılmaktadır. Akrep, aynı kelebek gibi metamorfozu yani değişimi simgeler. Akrepler ömürleri boyunca 5-6 kez deri değiştirirler ve bu sebepten ötürü, değişimi, gelişimi  ve yeniden doğuşu simgeler.

Akrep sadece yeniden doğuşu değil, güçlü karakteri de sembolize eder, akrep düşünmeden hareket etme, baştan çıkartma gibi, hayalperest, iç güdülerle hareket etme anlamlarına da gelmektedir.Akrebin zehirli iğnesi tehlikeyi sembolize etse de, akrep aynı zamanda iyileşmenin de sembolüdür. Afrika’da akrep zehiri yüzyıllarca tedavi amaçlı kullanılmıştır. Akrep eski zamanlarda kadın doğum sancılarına yardım eden tanrıça’nın da sembolü olduğundan, doğurganlığın sembolü olarakta kullanılmıştır.

Akrep dövmesinin bir diğer sembolize ettiği değerler ise erkekler içindir, güç ve savaşçı özellikleri sembolize eder. Aynı zamanda savunma ve korumanın da sembolüdür. Son olarakta akrep 25 yıllık hayatının uzun bir süresini yalnız geçirdiğinden, yalnızlığın sembolü olarakta dövmelerde kullanılmaktadır.

angelos-michalopoulos-pLW08Lo3MEk-unsplash

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir